چاپ عکس‌های عریان سه بازیکن زن تیم‌ملی فوتبال زنان فرانسه در نشریه ورزشی «بیلد» عکس‌العمل‌های زیادی را در سراسر دنیا برانگیخته است. این عکس‌ها و مصاحبه همراه آن‌ها که در آستانه بازی تیم‌های ملی آلمان میزبان بازی‌ها و تیم فرانسه به چاپ رسیده این تیترجذاب را با خود به همراه دارد :

آیا ما حتما باید خود را به این شیوه نشان دهیم تا شما به ما توجه نشان دهید؟

ظاهرا خطاب این تیتر که از قول این سه بازیکن یعنی گاتان تاینی ۲۵ ساله، الومی تامیس ۲۴ ساله و کارین فرانکو ۲۷ ساله نوشته شده، تماشاچیان و علاقه‌مندان فوتبال به ویژه در کشور فرانسه هستند.

تاینی که هفته گذشته در پیروزی چهار بر صفر تیم فرانسه در برابر کانادا در ابتدای مسابقات جام جهانی فوتبال زنان که در آلمان برگزار می‌شود نقش پررنگی داشت و ۲ گل از ۴ گل تیمش را به ثمر رساند، در مصاحبه با نشریه بیلد می‌گوید:

«این عکس‌ها بسیار زیبا هستند و من آن‌ها را خیلی دوست دارم. ما می‌خواستیم با این کار سبب ایجاد بحث‌های مختلف و جلب توجه عموم مردم نسبت به مسابقات فوتبال زنان شویم.»

او در مصاحبه با این نشریه معتبر آلمانی، مسوولین و مردم آلمان را، بابت چگونگی برخورد و استقبال از فوتبال زنان مورد ستایش قرارداده است. از نظر او آلمانی که قهرمان دو دوره متوالی جام جهانی زنان بوده، فوتبالی بسیار پیشرفته‌تر از فرانسه دارد.

با این همه، تاینی پس از همه این حرف‌ها اعلام کرد پس از انجام مرحله اول، یعنی جلب‌توجه علاقه‌مندان به فوتبال، حالا بخش اصلی ماجرا برای آن‌ها و تیمشان آغاز گشته و آن‌ها تلاش خواهند کرد تا با پیروزی و کسب موفقیت همراه با ارائه بازی‌های زیبا در جام جهانی امسال، توجه بخش بیشتری از افکار عمومی را به سمت تیم‌ملی فرانسه و فوتبال زنان در این کشورجلب کنند.

شاید به نظر برسد این سه دختر جوان راه حل بسیار عجیبی را برای جلب‌توجه تماشاچیان و علاقه‌مندان به فوتبال در فرانسه انتخاب کرده‌اند. اما واکنش‌های مختلف مثبت و گاهی منفی و به طور کلی مباحثاتی که در رسانه‌های مختلف دنیا در این مورد صورت گرفته نشان می‌دهد که آن‌ها دراجرای مرحله اول نقشه خود با موفقیت روبرو بوده اند. مرحله اولیه که در حقیقت  جلب توجه نسبت به فوتبال زنان، جام جهانی و به ویژه تیم ملی فوتبال فرانسه بود.

این خبر حتی در رسانه‌های داخل کشورایران که معمولا کمترین میزان ارتباط با ورزش زنان، حتی از نوع محجبه و با پوشش اسلامی را دارند نیز انعکاس بسیاری داشت. اگرچه همه این رسانه‌ها با انتخاب یک تیتر مشترک به جای پرداختن به اصل موضوع، دلیل، انجام و تحلیل نتایج آن تنها از این اتفاق با عنوان «اقدام زننده سه بازیکن زن فوتبال تیم‌ملی فرانسه» نام برده اند.

جام‌جهانی فوتبال زنان که هم‌اکنون ششمین دوره آن در کشور آلمان در حال برگزاری است برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ برگزار گردیده و تا کنون ۵ دوره آن برگزار شده است. طی این ۵ دوره ۲ بار آمریکا، یک بار نروژ و دوبار هم آلمان به قهرمانی این مسابقات رسیده اند که هر دو قهرمانی تیم ملی آلمان در دو دوره اخیر این مسابقات و به میزبانی کشور‌های آمریکا و چین بوده است. حالا باید دید آیا آلمانی‌ها می توانند این بار در کشور خودشان و برای سومین بار متوالی قهرمانی جهان را به دست بیاورند یا اتفاق دیگری رقم می‌خورد. کسی چه می‌داند، شاید دختران خوش‌ذوق فرانسوی نقشه جدیدی را در سر می‌پرورانند!

Advertisements